Programul românilor la Tokyo. Supertrăiește întrecerile sportive unde avem reprezentanți

Weekend tricolor. Weekend de SuperTrăit. Vezi mai jos programul reprezentanților noștri la Tokyo în zilele de sâmbătă 24 iulie și duminică 25 iulie.

🤺 Scrimă

🇷🇴  Ana-Maria Popescu (spadă): 32-imi (24 iulie, începe la ora 03:00), 16-imi (24 iulie, începe la ora 03:55), optimi (24 iulie, începe la ora 07:35), sferturi (24 iulie, începe la ora 09:25), semifinale (24 iulie, ora 12:00), finala (24 iulie, ora 14:45);

🇷🇴  Iulian Teodosiu (sabie): 32-imi (24 iulie, începe la ora 03:30), 16-imi (24 iulie, începe la ora 05:55), optimi (24 iulie, începe la ora 08:35), sferturi (24 iulie, începe la ora 09:55), semifinale (24 iulie, ora 13:00), finala (24 iulie, ora 15:15).

🏀  Baschet 3x3

🇷🇴  România – China (24 iulie, ora 04:40);

🇷🇴  România – Japonia (24 iulie, ora 08:25);

🇷🇴  România – Italia (25 iulie, ora 04:40);

🇷🇴  România – SUA (25 iulie, ora 11:30);

🥊  Box

🇷🇴  Maria Claudia Nechita (cat. 57 kg): 16-imi de finală (24 iulie – orele 05:00, 05:15, 11:00 şi 11:15)

🚣  Canotaj

🇷🇴  Alexandru Petrişor Chioseaua, 🇷🇴  Florin Sorin Lehaci, 🇷🇴  Constantin Radu, 🇷🇴  Sergiu Vasile Bejan, 🇷🇴  Vlad Dragoş Aicoboae, 🇷🇴  Constantin Adam, 🇷🇴  Florin Nicolae Arteni Fîntînariu, 🇷🇴 Ciprian Huc, 🇷🇴  Adrian Petre Munteanu (opt rame cu cârmaci masculin): semifinale (25 iulie, orele 05:00, 05:10)

🇷🇴  Mihăiţă Vasile Țigănescu, 🇷🇴  Mugurel Vasile Semciuc, 🇷🇴  Ştefan Constantin Berariu, 🇷🇴 Cosmin Pascari (patru rame fără cârmaci masculin): semifinale (24 iulie, orele 06:10 şi 06:20),

🇷🇴  Maria Magdalena Rusu, 🇷🇴  Viviana Iuliana Bejinariu, 🇷🇴  Georgiana Dedu, 🇷🇴  Maria Tivodariu, 🇷🇴  Ioana Vrînceanu, 🇷🇴  Amalia Bereş, 🇷🇴  Mădălina Bereş, 🇷🇴  Denisa Tîlvescu, 🇷🇴 Daniela Druncea (opt rame cu cârmaci feminin): semifinale (25 iulie, orele 05:20, 05:30),

🇷🇴  Mădălina Hegheş, 🇷🇴  Roxana Iuliana Anghel, 🇷🇴  Elena Logofătu, 🇷🇴  Cristina Georgiana Popescu (patru rame fără cârmaci feminin): semifinale (24 iulie, orele 05:50 şi 06:00),

🇷🇴  Iuliana Buhuş, 🇷🇴  Adriana Ailincăi (dublu rame feminin): calificări (24 iulie, orele 03:50, 04:00, 04:10), recalificări (25 iulie, ora 03:50),

🇷🇴  Ionela Livia Cozmiuc, 🇷🇴  Gianina Elena Beleagă (dublu vâsle categorie uşoară feminin): calificări (24 iulie, orele 04:50, 05:00, 05:10), recalificări (25 iulie, orele 04:20, 04:30),

🚴  Ciclism 

🇷🇴  Eduard Michael Grosu (ciclism pe şosea): finala (24 iulie, ora 05:00).

⚽  Fotbal

🇷🇴  România – Coreea de Sud (25 iulie, ora 14:00);

🤸‍♀️ Gimnastică

🇷🇴  Maria Larisa Holbură şi Larisa Iordache (individual compus): calificări (25 iulie, orele 04:00, 05:55, 9:10, 11:05, 14:20),

🇷🇴  Marian Drăgulescu (sărituri): calificări (24 iulie, ora 04:00, 08:30, 13:30), 

🏊  Înot

🇷🇴  Robert Glinţă şi 🇷🇴  Daniel Martin (100 m spate): calificări (25 iulie, orele 14:19, 14:22, 14:25, 14:28, 14:31), 

🥋 Judo

🇷🇴  Andreea Ştefania Chiţu (cat. 52 kg): calificări (25 iulie, ora 05:00), finala (25 iulie, după ora 11:00)

🎾  Tenis

🇷🇴  Mihaela Buzărnescu-Alison Riske (24 iulie 09:30, turul 1)

🎯 Tir sportiv

🇷🇴  Laura Georgeta Ilie (puşcă aer comprimat, 10 m): calificări (24 iulie, ora 02:30), finala (24 iulie, ora 04:45).

🏓  Tenis de masă

🇷🇴  Ovidiu Ionescu (simplu masculin): calificări (24 iulie, ora 03:00), turul 1 (24 iulie, ora 08:15, ora 13:30), turul 2 (25 iulie, 08:00 / 26 iulie ora 04:00)

🇷🇴  Elizabeta Samara, 🇷🇴  Bernadette Szocs (simplu feminin): calificări (24 iulie, ora 03:00), turul 1 (24 iulie, ora 08:15, 13:30), turul 2 (25 iulie, 08:00 / 26 iulie ora 04:00), 

🇷🇴  Ovidiu Ionescu & 🇷🇴  Bernadette Szocs (dublu mixt): optimi de finală (24 iulie, ora 15:15), sferturi de finală (25 iulie, ora 04:00), semifinale (25 iulie, ora 14:00)

Găsești aici și Superoferta!

#ÎmpreunăSuntemSuper